کد خبر: 18059

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/21

نکات مهم در رزومه نویسی گروه علوم پایه

Rating: 5.0. From 3 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

رزومه معرفی نامه ای است که شامل خلاصه ای از تجربیات کاری، سوابق تحصیلی و مهارت های فردی داوطلبین آزمون دکتری است. این معرفی نامه میتواند بصورت تایپ شده در حداکثر یک یا دو صفحه باشد.(اطلاعات بیشتر در مورد رزومه نويسي حرفه اي کلیک کنید).

رزومه نویسی در گروه علوم پایه به این صورت است که باید حتما شما در بخش مهارت های فردی به تخصص در یک کار عملی یا آزمایشی اشاره کنید چرا که فردی میتواند همکار پژوهشی استاد شود و دانشجوی موفقی در مقطع دکتری باشد که بتواند مقالات پژوهشی معتبر و جدیدی را نگارش کند.

نکات مهم در رزومه نویسی گروه علوم پایه

1– از کلمات اختصاری مربوط به رشته خود حتما استفاده نمایید :

 از کلمات اختصاری و اصطلاحات خاص رشته تان استفاده کنید تا نشان دهید آشنایی مناسب و کافی با رشته تحصیلی تان دارید . اما دقت کنید رزومه شما مملو از این گونه کلمات نباشد که خواندن آن سخت و غیر قابل فهم گردد.  همچنین بهتر است جلوی اینگونه واژه ها کلمات اقتباس شده را نیز به طور کامل در پرانتز بیان کنید .

2 – اطلاعات را خلاصه کنید :

 وقتی که رزومه شما از سه یا چهار صفحه بیشتر می شود، محدودیتهایی برای مطالعه آن از نظر صرف زمان ایجاد می شود. بنابراین همواره توصیه می شود که رزومه خود را در حداکثر در چهار صفحه تهیه کنید.

3– مثبت بنویسید :

تمام نکات منفی را از رزومه خود حذف کنید و به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر تواناییها و نکات مثبت در مورد خود را عرضه کنید، موفق تر خواهید بود.

4-بیان هدف به طور مشخص :

مشخص بودن هدف و منظور ، کمک قابل توجهی به مهم جلوه دادن صحبتهای شما در رزومه می کند . هدف شما به طور خلاصه تواناییهایتان را بیان می کند.(برای دریافت اطلاعات تکمیلی در مورد چگونه یک رزومه موثر بنویسیم کلیک کنید)

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 3 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه