کد خبر: 17728

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/16

نکات کلیدی مطالعه مفید برای آزمون دکتری

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

برای مطالعه منابع آزمون دکتری (برای دریافت سرفصلهای آزمون دکتری97 کلیک کنید) در قدم اول باید مقدمات و شرایط لازم برای مطالعه فراهم شود . حال باید به این سوال پاسخ دهیم که برای داشتن مطالعه مفید برای دکتری چه شرایطی باید ایجاد شود تا بتوانیم به موفقیت برسیم.

در زیر نکاتی اشاره میشود که برای داشتن مطالعه مفید آزمون دکتری مناسب می باشد.

فضای مطالعه : فضای مطالعه میتواند شامل منزل و یا کتابخانه باشد . انچه مه در این بخش اهمیت دارد این است که فضای مطالعه باید ارام و بدون تنش و سرو صدا باشد.

هدف از مطالعه برای دکتری : اول باید مشخص کنید برای کدام هدف در آزمون دکتری شرکت خواهید کرد و بر اساس ان مطالعه را شروع کنید.

شروع هوشیار : بسیاری از داوطلبان آزمون دکتری مطالعه میکنند اما در زمان مطالعه هوشیاری لازم را ندارند. بهتر است قبل از شروع مطالعه تمرکز کرده و با امادگی لازم مطالب را شروع نمایید.(میتوانید برای داشتن تبحر در زمینه تمرکز بهترین روش های افزایش تمرکز هنگام مطالعه را کلیک کنید)

زمان لازم برای مطالعه : این بخش بر اساس هر شخص متفاوت است زمان برای مطالعه بر اساس شرایط کاری و زندگی هر داوطلب تعیین میشود .هر ساعتی را که برای مطالعه اختصاص میدهید فقط در این ساعت ها کیفیت مطالعه خود را بالا ببرید.

افزایش تدریجی ساعات مطالعه : به صورت یکدفعه ساعت های مطالعه برای دکتری را افزایش ندهید بهتر است به صورت تدریجی این کار صورت گیرد. این کار را میتوانید بر اساس پیشرفت خود در زمان مطالعه ارزیابی کنید.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه