کد خبر: 17114

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/09

نکات کلیدی یک برنامه ریزی عالی برای درس خواندن

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

حجم گسترده مطالب برای آزمون دکتری موجب می شود که برای مطالعه آزمون دکتری برنامه درسی منسجم و قوی داشته باشیم تا بتوانیم در مسیر اصلی موفقیت برای دکتری قرار بگیریم.

برنامه ریزی کنکور دکتری باید به صورت مداوم و پیوسته صورت گیرد تا باعث درک عمیق مطالب و افزایش تمرکز هنگام مطالعه برای آزمون دکتری شود.(برای اطلاعات بیشتر در مورد این حوزه بهترین برنامه ریزی برای مطالعه آزمون دکتری را کلیک کنید)

برای اینکه بتوانیم در آزمون دکتری نتیجه قابل قبولی کسب کنیم باید به نکات زیر توجه کنیم:

  • داشتن هدف
  • پشتکار
  • دانستن روش های مطالعه
  • برنامه ریزی دقیق برای آزمون دکتری

در ادامه به نکات کلیدی برای داشتن یک برنامه ریزی عالی برای درس خواندن در آزمون دکتری می پردازیم.

مرور هر درس در همان روز

برای داشتن برنامه ریزی عالی باید هر روز بعد از خواندن مطالب و یادداشت برداری از مطالب و نکات مهم همان روز مرور درس را انجام دهیم این کار باعث ماندگاری بالای مطالب در ذهن شده و یاداوری مطالب را اسان میکند.

گام به گام عمل کنید

در این بخش شما اول یک بار درس را مطالعه میکنید و به یک درک کلی از مطلب دست پیدا میکنید سپس وارد جزئیات مطلب می شوید این روش باعث یادگیری بهتر شما می شود. یعنی از کل شروع کرده و بعد وارد جزئیات می شوید

روند افزایشی ساعت های مطالعه

در برنامه ریزی سعی کنید ساعت های مطالعه خود را یک باره افزایش ندهید بلکه به صورت مداوم و پیوسته به عنوان مثال روزی 15 دقیقه به ساعت مطالعه خود اضافه کنید ولی این روند را پیوسته تکرار کنید.

در زمان های کوتاه به صورت پیوسته درس بخوانید

ذهن انسان زمانی که به صورت کوتاه و پشت سر هم مطالعه میکند بسیار متمرکز تر از زمانی است که به صورت طولانی مطالعه انجام میدهد پس باید در برنامه ریزی خود به این نکته توجه کنید مابین درس خواندن حتما ده الی 15 دقیقه استراحت داشته باشید این کار قدرت یادگیری و تمرکز شما را افزایش می دهد.(برای دریافت نکات کلیدی بهترین روش های افزایش تمرکز هنگام مطالعه کلیک کنید)

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه