کد خبر: 11132

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/03

نگرانی مصاحبه شوندگان از تایید صلاحیت عمومی

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

یکی از دغدغه های داوطلبان دکتری بررسی  صلاحیت عمومی انها می باشد. طبق اعلام سازمان سنجش قبول شدگان آزمون سراسری دکتری تخصصی علاوه بر پذیرش علمی، صلاحیت عمومی ورود به دوره دکتری را باید داشته باشند.یعنی در کنار برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه‌ علمی، صلاحیت عمومی انها بررسی میگردد.

اما نگرانی داوطلبان در این بخش روند متفاوت بررسی وضعیت آنها که به دلیل شرایط متفاوت افراد می‌باشد. به عنوان مثال ممکن است با افرادی که معرف داوطلب میباشند تماس تلفنی یا قرار حضوری گذاشته شود اما صلاحیت داوطلب دیگر به گونه‌ای متفاوت بررسی گردد.

با توجه به زمان بر بودن فرایند گزینش به دلیل تعداد بالای شرکت‌کنندگان در مصاحبه دکتری ممکن است در بعضی شرایط بعد از اعلام نتایج نهایی گذاشته شود. البته صحیح نبودن اطلاعات داوطلبان در زمان نوشتن و عدم تکمیل به موقع فرم صلاحیت عمومی(برای دریافت از اطلاعات درباره فرم صلاحیت عمومی مصاحبه دکتری کلیک کنید) از عوامل به تاخیر افتادن آن می باشد.

اما تجربه نشان داده است که با بودن مصاحبه کنندگان خوب و مجرب سازمان سنجش و وزارت علوم جای نگرانی در مورد فرآیند بررسی صلاحیت عمومی وجود ندارد.

طبق امار انتشار یافته در مورد رد صلاحیت عمومی داوطلبان آزمون دکتری در سال 91 از ۱۰ هزار و ۵۰۰ دانشجوی دکتری پذیرش شده فقط 30 نفر پذیرش نشدند. پس به غیر از مواردی که فرد شرایط خاصی داشته باشد جای نگرانی وجود ندارد.

پس با این شرایط تماس نگرفتن با معرفین و یا عدم بررسی صلاحیت داوطلب نشانه عدم قبولی در آزمون دکتری نیست علاوه بر این بررسی صلاحیت نیز نشانه روشنی برای قبولی نیست.
www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه