کد خبر: 12470

تاریخ انتشار: 5 شهریور ، 1396

هدف دانشگاه ها دنبال کردن اشتغال و تولید به صورت عملیاتی

No votes yet. Please wait… روابط عمومی وزارت علوم گزارش داد : رسیدن به افق 1404 بسیار نزدیک است و باید جامعه علمی کشور تلاش خود را برای رسیدن به جایگاه نخست علم و فناوری در منطقه انجام دهد . برنامه ششم توسعه در ۳۰ موضوع بخشی و ۱۵ برنامه فرابخشی به مدیریت این برنامه‌ها […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

روابط عمومی وزارت علوم گزارش داد : رسیدن به افق 1404 بسیار نزدیک است و باید جامعه علمی کشور تلاش خود را برای رسیدن به جایگاه نخست علم و فناوری در منطقه انجام دهد .

برنامه ششم توسعه در ۳۰ موضوع بخشی و ۱۵ برنامه فرابخشی به مدیریت این برنامه‌ها برای رسیدن به رشد ۸ درصدی و ایجاد فرصت شغلی برای ۹۵۰ هزار نفر تأکید دارد.

موضوع کارآفرینی بسیار مهم است و زیر‌ساخت‌ها باید توسط دانشگاه ها فراهم گردد. دانشگاه باید به صورت عملیاتی مسئله اشتغال و تولید را به عنوان یک پروژه دنبال نموده و لازمه آن کار وسیع در همه بخش‌ها است.

آماده‌سازی زیرساخت‌ها و کمک‌های موثردولت، خواستار تأمین فرصت جدیدی بین دانشگاه و سایر دستگاه‌ها برای تحقق اهداف مدنظر شد و نقش اساتید و استفاده از دانش آنان در این میان بسیار با اهمیت است.

تدوین سند راهبردی دانشگاه ها و تصویب آن ، این سند را در حرکت دانشگاه به سمت دانشگاه کارآفرین مهم بیان کرد.

تأکید بر بین‌المللی شدن دانشگاه ها ، ارتباط میان دانشگاه‌های ایران با کشورهای دیگر و انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه های خارجی و مجوز برای پذیرش دانشجویان خارجی از راه های بین المللی شدن دانشگاه ها است.

جذب کمک‌های مردمی و خیرین به دانشگاه ها رشد چشمگیری داشته و باید از این ظرفیت ها استفاده مناسب نمود.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
حتماً بخوانید   دلایل بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.