کد خبر: 10081

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/10

هوشمند سازی یکی از ابزارهای مهم بهره‌وری انرژی

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری
دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بیان کرد: از آنجایی که در حال حاضر در عصر تکنولوژی زندگی می‌کنیم، لذا  زندگی ما به شدت تحت تاثیر از شرایط صنعت است. بدون شک با توجه به قیمت تقریبا ارزان انرژی در کشور، یکی از راه‌های بهره‌وری انرژی مطمئنا هوشمند سازی است.

دبیر ستاد توسعه فناوری انرژی‌های تجدیدپذیر سیروس وطن‌خواه  در مراسم اختتامیه نمایشگاه محصولات و خدمات هوشمند گفت: هوشمند سازی علاوه بر مزیتهای بسیار مهمی که دارد، در صنعت برق چه در افزایش دقت اندازه‌گیری به عنوان گام نخست برنامه‌ریزی، چه در قابلیت مدیریت و کنترل، مدیریت در Real Time، در ارتقای کیفیت برق و در کاهش تلفات واقعا یکی از راهکارهای اصیل کاهش تلفات است.  هوشمندسازی در ارتقای بهره‌وری، در صرفه‌جویی و حتی تولید برق ، در مدیریت هوشمند شبکه های توزیع و …. اثرات تعیین کننده‌ای دارد.

وطن‌خواه افزود: امروزه به دلیل عدم امکان  کنترل و یا نداشتن سنجش واقعی از میزان مصرف و نداشتن ابزارهای کافی خیلی از تولیدات را به ناچار از  دست می دهیم و نمی توانیم کنترل کنیم و بدون شک یکی از ابزارهای مورد نیاز در این  قضیه هوشمند سازی است.

وی ادامه داد: به دلیل چند وجهی بودن مسئله هوشمند سازی و مزیتها و مخاطرات مختلفی که این مساله برای کشور دارد، خوشبختانه شورای عالی مجازی به ریاست رئیس جمهور یک دبیرخانه برای بحث اینترنت اشیاء و هوشمند سازی در کشور مصوب کرده است که اردیبهشت ماه فعالیت این دبیرخانه رسما از طرف دولت اعلام گردیده و مرکز همکاریهای علمی و فناوری نهاد ریاست جمهوری به عنوان دبیر این دبیرخانه در حال خدمت رسانی به جامعه است.

 وطن‌خواه با بیان اینکه هوشمندسازی یکی از ابزارهای کنترل میزان مصارف است، افزود: امروزه به علت عدم کنترل دقیق میزان مصارف بسیاری از تولیدات این مسئله چه در سطح خانواده و چه در سطح جامعه مورد تأکید است و امید آن می‌رود تا این خلأ از طریق هوشمندسازی پر شده و شاهد خروجی مناسب باشیم.توسعه این امر میسر نخواهد شد مگر با عدم نگاه بخشی و حضور تمامی دست اندرکاران این حوزه و ایفای نقش آنها. بدون شک وزارت نیرو یکی از پیشگامان این عرصه است.

 وی در پایان بیان کرد: هوشمندسازی شبکه برق ترکیبی از مفاهیم دانشی، فناوری و میزان بهر‌ه‌وری با نگاه ملی و عدم نگاه بخشی است که امیدواریم با همکاری و اقدامات وزارت نیرو و شناسایی نقاط ضعف و قوت تمامی حوزه های دخیل از جمله شرکت‌های دانش‌بنیان شاهد ثمرات مناسب این موضوع باشیم.

سامانه مشاوره تخصصی ازمون دکتریwww.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه