کد خبر: 10610

تاریخ انتشار: 16 مرداد ، 1396

وب سایت دانشگاه آزاد واحد نجف آباد رتبه 4 کشوری را کسب کرد

No votes yet. Please wait… در امتیاز دهی جدید موسسه سایبرمتریک اسپانیا وب سایت دانشگاه آزاد واحد نجف آباد رتبه 4 را در میان دانشگاه های آزاد کشور به خود اختصاص داد. دکتر مجلسی در این باره اعلام کرد : رتبه بندی وبومتریک شاخصی است برای رتبه بندی وب سایتهای دانشگاه ها و مراکز علمی، […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

در امتیاز دهی جدید موسسه سایبرمتریک اسپانیا وب سایت دانشگاه آزاد واحد نجف آباد رتبه 4 را در میان دانشگاه های آزاد کشور به خود اختصاص داد.

دکتر مجلسی در این باره اعلام کرد : رتبه بندی وبومتریک شاخصی است برای رتبه بندی وب سایتهای دانشگاه ها و مراکز علمی، آموزشی و تحقیقاتی کل دنیا که توسط آزمایشگاه سایبرمتریک (CINDOC) واحدی از انجمن ملی تحقیقات اسپانیا تهیه شده است. پایگاه وبومتریک هر سال  2 بار، 8 هزار دانشگاه دنیا را بر اساس اطلاعات مبتنی بر وب  تجزیه و تحلیل می کند.
ایشان ادامه داد : رتبه بندی وبومتریک تشکیل شده از یک پایگاه داده شامل 15هزار دانشگاه و بیش از 5 هزارموسسه و مرکز تحقیقاتی می باشد. 8 هزاردانشگاه اول در رتبه بندی وبومتریک مشخص شده و دانشگاه های دیگر نیز در رتبه بندی محلی و جزئی تر آمده است.

وی همچنین در مورد تاریخچه و نحوه ی رتبه بندی این شاخص گفت : وبومتریکس بار اول در سال ۲۰۰۴ انجام شد و بر اساس شاخصی مرکب از چندین ویژگی به منظور رنکینگ وب سایت دانشگاه ها تهیه شد. این ویژگی ها در حال حاضر عبارتند از:حجم اطلاعات موجود بر روی وب (Size) ، قابلیت دسترسی (Visibility) ، فایلهای محتوایی (Rich Files) و تعداد مقالات و رتبه علمی در گوگل (Google Scholar)

دلیل اصلی موفقیت این واحد در کسب رتبه 4 امکانات پیشرفته و پتانسیل منحصر بفرد این واحد در میزبانی و توسعه وب سایت ها است و در اینده نزدیک شاهد افزایش و بهبود این رتبه خواهیم بود.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
حتماً بخوانید   امروز آخرین مهلت ثبت‌نام در آزمون وکالت ۹۶
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.