کد خبر: 9630

تاریخ بروزرسانی : 1396/04/18

پذیرش دانشجویان سوئدی در رشته های منحصر به فرد دانشگاه های کشور

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

طبق اعلام وزیر علوم 439 دانشجوی ایرانی در کشور سوئد مشغول به تحصیل هستند  و دانشگاه های ایران هم در رشته های خاصی مانند خاورمیانه شناسی و هنر اسلامی و ایرانی امکان پذیرش دانشجویان این کشور را دارند.

در دیدار مشترک وزیر علوم و وزیر امور اروپایی وتجارت خارجی کشور سوئد اعلام شد که ایران روابط بسیار نزدیک علمی ، تحقیقاتی با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان، اتریش، فرانسه و ایتالیا دارد . که تبادل استاد و دانشجو و انجام پروژه‌های مشترک علمی و تحقیقاتی  از مهم ترین تعاملات مابین کشورها می باشد.

ایشان افزود در سطح ملی کارگروه‌های علمی دو کشور راه‌اندازی شده است و با امضای تفاهم‌نامه‌ مابین دو کشور ایران و سوئد روابط علمی دو کشور تقویت خواهد شد.

هم اکنون 439 دانشجو در سوئد مشفول به تحصیل هستند که در اینده این تعداد افزایش خواهد یافت.غیر از رشته های فنی و نا‌نو تکنولوژی رشته هایی همچون اسلام‌‌‌ شنا‌سی، خاورمیانه شنا‌سی و همچنین هنر اسلامی و ایرانی در دانشگاه های محدودی تدریس میشوند که به این دلیل می‌توان پذیرای داوطلبان و دانشجویان کشور سوئد در این رشته های تحصیلی باشیم .

همکاری دانشگاه گلستان با دانشگاه اوپسالا در حوزه زمین شنا‌سی و دانشگاه ابوعلی سینای همدان با دانشگاه lulea‌سوئد و راه‌اندازی کرسی زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه اوپسالا از نمونه‌های این همکاری‌های علمی است.

در تلاش هستیم به بورسیه های دیگر کشور‌ها که بتوانند در سطح بین‌المللی تحقیق و همکاری داشته باشند کمک کنیم

سامانه مشاوره تخصصی ازمون دکتری www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه