کد خبر: 15106

تاریخ بروزرسانی : 1396/06/29

پیوستن دانشگاه ها به شبکه علمی کشور یک ضرورت است

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

وزیر ارتباطات اعلام کرد : دانشگاهها و موسسات پژوهش و فناوری کشور باید به شبکه علمی کشور وصل شوند تا از مزایای این شبکه مانند کم شدن بهای اینترنت بهره ببرند.

ارائه تخفیف  بالا در قیمت اینترنت به دانشگاهها در شبکه علمی کشور عملیاتی شده است و در قالب این شبکه تا 50 درصد تخفیف به دانشگاهها در هزینه اینترنت ارائه می گردد.

برای ایجاد شبکه علمی اطلاعات ضروری است کارگروه مشترکی بین دانشگاههای هر استان ، ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها و شرکت خصوصی شبکه علمی کشور تشکیل گردد.

بر اساس این روند راه اندازی کمیته مشترک بین دانشگاههای هراستان با ادارات کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استانها برای ارائه خدمات جدید راهکار دومی مطرح شد که شامل پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری کشور است.

به همین منظور قراردادی با سازمان تنظیم مقررات رادیویی امضا شد تا دانشگاه ها بتوانند از شبکه فیبر نوری استفاده نموده و هزینه را به صورت اقساطی و ماهانه پرداخت نمایند که این کار در تجهیز دانشگاه ها به تکنولوژی روز دنیا کمک فراوانی مینماید.

ایشان ادامه داد : به دلیل اهمیت فضای مجازی در آموزش الکترونیک، دانشگاه‌ها نیاز دارند با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ارتباط داشته و این وزارت نیز به دلیل ماهیت تخصصی خود، نیازمند ارتباط با دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی است.

www.phdphd.org

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه