کد خبر: 16312

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/10

چرا جمع بندی برای ازمون دکتری مهم است؟

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

جمع بندی

جمع بندی به معنی مرور خلاصه درس ها  و تست های انتخابی که شما در طی زمان مطالعه منابع دکتری (جهت دریافت سرفصلهای آزمون دکتری97 کلیک کنید)گلچین نموده اید.

بر اساس ازمون های سال های قبل برخی از سوالات کنکور دکتری (برای دریافت جدول دانلودهای رایگان آزمون دکترا کلیک کنید) تکراری هستند حال با کمی تغییر یا با همان ترکیب.

حال با این شرایط روش جمع بندی سه روز یک بار باعث میشود که مطالبی را که به طور پراکنده فرا گرفته اید به صورت خیلی منظم طبقه بندی مینماید. یعنی چیزی را که یاد گرفته اید، دوباره بخوانید تا بهتر متوجه شوید و خوب یاد بگیرید.

وقتی نزدیک به زمان کنکور دکتری میشویم بالطبع نمیتوان کل کتب و مباحث را مجدد مطالعه کرد پس جمع بندی در این دوره کمک شایانی برای موفقیت در کنکور مینماید.

در ابتدای امر مباحث را طبقه بندی نمایید. در روش جمع بندی، ابتدا تست زده بعد مطالعه مینمایید هدف از این روش این است که متوجه خواهید شد که کدام مباحث را فراموش نکرده اید و زمانی را که میخواهید صرف مطالعه این مباحث کنید به یک مبحث ناقص اختصاص میدهید تا مطالعه ان را تکمیل کنید.

جمع بندی باعث انتقال تمرکز بر روی مباحث کلیدی و پرتکرار میشود . اگر در ساعت های خاصی مطالعه جمع بندی انجام گیرد باعث شرطی شدن ذهن میگردد.

 بخش مهم دیگر قرار گرفتن در شرایط آزمون است؛ پس در دوران جمع بندی، شرایط کنکور دکتری را شبیه سازی کنید.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه