کد خبر: 9657

تاریخ انتشار: 19 تیر ، 1396

چگونه یک رزومه موثر بنویسیم

No votes yet. Please wait…    در زیر نکاتی بیان می شود برای داشتن یک رزومه ای مؤثر به شما کمک می کند: ۱ – پاکیزه و تمیز و خالی از اشتباه :    متن رزومه خود را با دقت بخوانید و آن را از لحاظ گرامر و تایپ بررسی کنید . در صورت امکان از فرد دیگری بخواهید که […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

  

در زیر نکاتی بیان می شود برای داشتن یک رزومه ای مؤثر به شما کمک می کند:

۱ – پاکیزه و تمیز و خالی از اشتباه :

   متن رزومه خود را با دقت بخوانید و آن را از لحاظ گرامر و تایپ بررسی کنید . در صورت امکان از فرد دیگری بخواهید که رزومه شما را از نظر املائی و مفهومی بررسی نماید. کوچکترین اشتباه ممکن است موجب بی ارزش شدن رزومه شما شود.

۲ – بیان هدف به طور مشخص :

مشخص بودن هدف و منظور ، کمک قابل توجهی به مهم جلوه دادن صحبتهای شما در رزومه می کند . هدف شما به طور خلاصه تواناییهایتان را بیان می کند.

۳ – مشخص کردن نقاط قوت خود :

 روی توانایی های خود بیشتر تاکید کنید و مهارت های خود را واضح و روشن بیان کنید تا کارفرما بداند شما  چه کارهایی می تواند برای پیشبرد اهداف مد نظر انجام دهید

۴ – مشخص کردن اطلاعات مهم تر  :

 به طور متوسط هر کارفرما به مدت ۳۰ ثانیه روی هر رزومه وقت می گذارد. کارفرمایان غالبا بیشتر به تجربه های موفق کاری شما در گذشته اهمیت می دهند به همین دلیل مهمترین تجربیات خود را در ابتدای رزومه قرار دهید مانند قابلیتها، توانائیها و تجربیات و حتی تحصیلات که همگی به نوعی با هم در ارتباطند.

5 – از کلمات اختصاری مربوط به حرفه استفاده نمایید :

 از کلمات اختصاری و اصطلاحات خاص حرفه تان استفاده کنید تا نشان دهید آشنایی مناسب و کافی با حرفه تان دارید . اما دقت کنید رزومه شما مملو از این گونه کلمات نباشد که خواندن آن سخت و غیر قابل فهم گردد.  همچنین بهتر است جلوی اینگونه واژه ها کلمات اقتباس شده را نیز به طور کامل در پرانتز بیان کنید . مثل :   I.T  در   Information Technolog

6 – اطلاعات را خلاصه کنید :

 وقتی که رزومه شما از سه یا چهار صفحه بیشتر می شود، محدودیتهایی برای مطالعه آن از نظر صرف زمان ایجاد می شود. بنابراین همواره توصیه می شود که رزومه خود را در حداکثر در چهار صفحه تهیه کنید.

 – در مورد حقوق خود در رزومه مطلبی را بیان نکنید.

   هیچ وقت نوع و میزان حقوق مورد نظر خود را در رزومه تان مشخص نکنید.

8 – مثبت بنویسید :

تمام نکات منفی را از رزومه خود حذف کنید و به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر تواناییها و نکات مثبت در مورد خود را عرضه کنید، موفق تر خواهید بود.

www.phdphd.org

حتماً بخوانید   مجله مکانیک کاربردی و محاسباتی
ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.