کد خبر: 12219

تاریخ انتشار: 1 شهریور ، 1396

کارگاه هم‌اندیشی تعیین استراتژی جهت توسعه تعاملات علمی و فناوری بین دانشگاه‌های ایران و انستیتو تکنولوژی های هند

No votes yet. Please wait… اعضای هیئت علمی دانشگاه الزهرا در کارگاه هم‌اندیشی تعیین استراتژی جهت توسعه تعاملات علمی و فناوری که بین دانشگاه‌های ایران و انستیتو تکنولوژی های هند برگزار شد شرکت نمودند. طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم این کارگاه با هدف مشخص کردن استراتژی جهت توسعه تعاملات علمی و فناوری بین دانشگاه‌های […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

اعضای هیئت علمی دانشگاه الزهرا در کارگاه هم‌اندیشی تعیین استراتژی جهت توسعه تعاملات علمی و فناوری که بین دانشگاه‌های ایران و انستیتو تکنولوژی های هند برگزار شد شرکت نمودند.

طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم این کارگاه با هدف مشخص کردن استراتژی جهت توسعه تعاملات علمی و فناوری بین دانشگاه‌های ایران و انستیتو تکنولوژی‌های هند در بخش هایی مانند مخابرات، الکترونیک و برق و فناوری اطلاعات مواد و مکانیک، آب وهیدرولوژی، علوم و هنر و میراث فرهنگی، بیوتکنولوژی و علوم زیستی، نفت و انرژی برگزار گردید.

 در این کارگاه خانم دکتر فریده طالب پور عضو هیئت علمی دانشکده هنر و اقای دکتر مهران شرقی عضو هیئت علمی دانشکده فنی مهندسی به نمایندگی از دانشگاه الزهرا (س) حضور داشتند.

مهم ترین محورهای کارگاه هم اندیشی

  • ارائه راه حل‌ها و راهبردهای علمی در جهت بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی
  • ارتقای سطح کیفیت و اثرگذاری پژوهش‌ها در جهت افزایش مرجعیت بین‌المللی بود.

این کارگاه برای اولین بار و به خواست دانشگاه‌های دولتی و معتبر هند و با هماهنگی رایزنی علمی ایران در هند کارگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی پایگاه استنادی جهان اسلام در جهت توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی ایران و هند برگزار شد.

از فعالیت‌های این پایگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • مرکز جامع ثبت و نمایه‌سازی مقالات و دستاوردهای علمی
  • نظام رتبه‌بندی دانشگاه ها و تولید انواع گزارش ها و تحقیقات معتبر در خصوص کمیت و کیفیت تولیدات علمی و تحقیقاتی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی جهان

فعالیت های این پایگاه در سالهای اخیر افزایش داشته و با امضای تفاهم نامه و قراردادهای همکاری مشترک ارتباط مناسبی با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی جهان اسلام برقرار کرده است.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
حتماً بخوانید   هفدهمین کنفرانس دینامیک شاره ها
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.