کد خبر: 12219

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/10

کارگاه هم‌اندیشی تعیین استراتژی جهت توسعه تعاملات علمی و فناوری بین دانشگاه‌های ایران و انستیتو تکنولوژی های هند

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

اعضای هیئت علمی دانشگاه الزهرا در کارگاه هم‌اندیشی تعیین استراتژی جهت توسعه تعاملات علمی و فناوری که بین دانشگاه‌های ایران و انستیتو تکنولوژی های هند برگزار شد شرکت نمودند.

طبق اعلام روابط عمومی وزارت علوم این کارگاه با هدف مشخص کردن استراتژی جهت توسعه تعاملات علمی و فناوری بین دانشگاه‌های ایران و انستیتو تکنولوژی‌های هند در بخش هایی مانند مخابرات، الکترونیک و برق و فناوری اطلاعات مواد و مکانیک، آب وهیدرولوژی، علوم و هنر و میراث فرهنگی، بیوتکنولوژی و علوم زیستی، نفت و انرژی برگزار گردید.

 در این کارگاه خانم دکتر فریده طالب پور عضو هیئت علمی دانشکده هنر و اقای دکتر مهران شرقی عضو هیئت علمی دانشکده فنی مهندسی به نمایندگی از دانشگاه الزهرا (س) حضور داشتند.

مهم ترین محورهای کارگاه هم اندیشی

  • ارائه راه حل‌ها و راهبردهای علمی در جهت بین‌المللی‌سازی دانشگاه‌ها و موسسات تحقیقاتی
  • ارتقای سطح کیفیت و اثرگذاری پژوهش‌ها در جهت افزایش مرجعیت بین‌المللی بود.

این کارگاه برای اولین بار و به خواست دانشگاه‌های دولتی و معتبر هند و با هماهنگی رایزنی علمی ایران در هند کارگاه‌های آموزشی و تحقیقاتی پایگاه استنادی جهان اسلام در جهت توسعه همکاری های علمی و دانشگاهی ایران و هند برگزار شد.

از فعالیت‌های این پایگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  • مرکز جامع ثبت و نمایه‌سازی مقالات و دستاوردهای علمی
  • نظام رتبه‌بندی دانشگاه ها و تولید انواع گزارش ها و تحقیقات معتبر در خصوص کمیت و کیفیت تولیدات علمی و تحقیقاتی دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی جهان

فعالیت های این پایگاه در سالهای اخیر افزایش داشته و با امضای تفاهم نامه و قراردادهای همکاری مشترک ارتباط مناسبی با دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی جهان اسلام برقرار کرده است.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه