کد خبر: 13341

تاریخ انتشار: 15 شهریور ، 1396

یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی ایجاد دانشگاه های کارآفرین

No votes yet. Please wait… معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اعلام کرد : ایجاد دانشگاه های کارآفرین یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت علوم می باشد. ایشان ادامه داد : با توجه به امارهای رتبه بندی دانشگاه ها در پایگاه های مختلف دنیا آموزش عالی کشور از جایگاه خوبی برخوردار است و تلاش […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اعلام کرد : ایجاد دانشگاه های کارآفرین یکی از پروژه های اقتصاد مقاومتی وزارت علوم می باشد.

ایشان ادامه داد : با توجه به امارهای رتبه بندی دانشگاه ها در پایگاه های مختلف دنیا آموزش عالی کشور از جایگاه خوبی برخوردار است و تلاش وزارت علوم بر این است که علاوه بر شاخص رشد مقاله در شاخص های دیگر نیز رشد خوبی داشته باشد.

 برای اینکار نظام علمی کشور نیازمند تحول در نگرش به جایگاه خود در جامعه می باشد و فرهنگ سازی برای حرکت به سمت دانشگاه کارآفرین باید انجام گیرد.

همچنین باید برای دانشگاه و پژوهش ارزش قائل شد و پژوهش را نوعی سرمایه گذاری دانست نه هزینه. همچنین مأموریت گرا کردن آموزش عالی و طرح آمایش سرزمین از طرح های مهم اقتصاد مقاومتی است و تحقق برنامه ششم توسعه در آموزش عالی یکی از مهم ترین ارکان ها است.

وی اضافه کرد : تقویت دیپلماسی علم و فناوری، کارهای مشترک دانشگاهی با دانشگاه های خارج از کشور از ضرورت های این وزارت خانه است و در این زمینه استفاده از فرصت های مطالعاتی برای دانشجویان و استادان امری ضروری است.

www.phdphd.org

 

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
حتماً بخوانید   گزارش سه‌ماهه رساله برای دانشجویان دکتری
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.