کد خبر: 10957

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/22

2 درصد از دانشجویان در مقطع دکتری مشغول به تحصیل هستند

No votes yet. Please wait… به گفته معاون آموزشی وزیر علوم 2 درصد از دانشجویان دکتری تخصصی و ۱۸ درصد در دوره کارشناسی ارشد حضور دارند. ایشان ادامه داد : از سال ۸۴ تا ۹۵ تراکم تحصیلات تکمیلی به ویژه در مقطع دکترا در دانشگاه آزاد شیب ملایمی داشته است که 22 درصد جمعیت دانشجویی […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

به گفته معاون آموزشی وزیر علوم 2 درصد از دانشجویان دکتری تخصصی و ۱۸ درصد در دوره کارشناسی ارشد حضور دارند.

ایشان ادامه داد : از سال ۸۴ تا ۹۵ تراکم تحصیلات تکمیلی به ویژه در مقطع دکترا در دانشگاه آزاد شیب ملایمی داشته است که 22 درصد جمعیت دانشجویی در استان تهران و بقیه در سایر استانها قرار دارند. کمترین جمعیت دانشجویی در استان های محروم واقع شده اند.

وی افزود : دو درصد از دانشجویان در دوره دکتری ، ۵۹ درصد در دوره کارشناسی، ۱۸ درصد در  دوره کارشناسی ارشد و ۱۹ درصد در دوره کاردانی تحصیل میکنند و یکی از مواردی که تا امروز در آموزش عالی زیاد به آن توجه نشده دوره کاردانی و تکنسینی است که باید به این بخش توجه ویژه ای شود.

همچنین 48 درصد دانشجویان در گروه علوم انسانی، ۳۲ درصد در گروه فنی مهندسی، ۶ درصد در گروه علوم پایه، ۶ درصد در گروه پزشکی و بقیه در سایر گروه ها هستند.

از این تعداد ۴۶ درصد دانشجویان را خانم ها و ۵۴ درصد آن را آقایان تشکیل داده و ۴۷ درصد از اساتید، استادیار و هنوز ۳۵ درصد اعضای هیئت علمی مربی هستند.

۵ درصد از اساتید استاد تمام بوده و ۸۰ درصد جمعیت دانشجویی ما در گروه علوم انسانی و فنی مهندسی هستند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
حتماً بخوانید   شرایط مصاحبه دکتری ۹۶ رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.