کد خبر: 10100

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/10

2 هزار فرصت مطالعاتی کوتاه مدت دانشجویان دکتری

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

طبق اعلام رئیس سازمان امور دانشجویان تعداد فرصت مطالعاتی کوتاه مدت دانشجویان دکتری امسال به دو هزار فرصت مطالعاتی رسیده است.

دکتر مجتبی صدیقی ادامه داد : یکی از برنامه های سازمان امور دانشجویان حمایت از دانشجویان دکتری و فرستادن آنها به دوره های کوتاه مدت تحقیقاتی است که طول این دوره ها 6 تا 9 ماه می باشد.

وی افزود : در سال 91 تعداد ۵۹۹ نفر از این فرصت استفاده کردند سال گذشته 1588 نفر که از این تعداد 1102 نفر اعزام به خارج بودند و 486 نفر در داخل مشغول به تحصیل شدند.

با انجام فرصت های مطالعاتی به دانشگاه های مقصد برای پذیرش دانشجویان بورسیه دکتری توسط سازمان امور دانشجویان کمک می شود و حقوق مربی پایه یک را دریافت میکنند . دانشجویان اعزام به خارج هم 6 تا 9 ماه ارز دریافت میکنند.

این دانشجویان قبلاً ۶ ماه ارز دریافت کرده، ۳ ماه تسهیلات ریالی نیز توسط سازمان به آنها پرداخت می شد که اکنون ۴ ماه تسهیلات ریالی پرداخت می شود، بلیط رفت و برگشت و هزینه بیمه دانشجویان نیز توسط سازمان دانشجویان پرداخت می گردد.

اساتید راهنما از این فرصت مطالعاتی کوتاه مدت استقبال کرده و امسال برنامه این است که تعداد آنها را به دو هزار نفر برسانیم.

یکی از مشکلات دانشجویان بورسیه در اروپا تبدیل دلار به یورو است که این کار برای دانشجو هزینه در بردارد به همین دلیل سیاست بانک مرکزی پرداخت بیشتر دلار است که البته این مشکل را به بانک مرکزی انتقال داده ایم.

سامانه مشاوره تخصصی آزمون دکتری www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه