کد خبر: 10578

تاریخ بروزرسانی : 1396/05/16

51 % رشته محل های دکتری بومی گزینی می شوند.

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

طبق اعلام دانشگاه ازاد 51 % رشته‌‌محل‌های دوره دکتری دانشگاه آزاد بومی‌گزینی انتخاب می شوند. دانشگاه ازاد باید محیطی را فراهم کند که با فضاهای دیگر شهر ها همخوانی داشته باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اعلام کرد: برنامه بومی‌گزینی در دانشگاه آزاد چه در مورد دانشجویان و چه استادان به دلیل فراهم اوردن فرصت های برابر برای همه می باشد تا بتواند خود را در زمینه علمی و تکنولوژیکی ارتقا دهد

این برنامه باعث میشود دغدغه زندگی در شهرهای دیگر را کاهش داده و هزینه های تحمیل شده بر خانواده ها کاهش یافته و دانشگاه نیز موفق شده زمینه تحصیل داوطلب را در شهر و استان محل زندگی او فراهم کند.

در دوره دکتری نیز حدود ۵۰ تا ۵۱ درصد پذیرش و انتخاب رشته‌ها در دانشگاه آزاد بومی است یعنی 1200 رشته‌محل دکتری در شهرهای مختلف به صورت بومی پذیرش دانشجو دارند.

در دانشگاه ازاد نسبت استاد به دانشجو در مقطع دکتری یک به 7/2 دهم است، در حالی‌که در برخی از دانشگاه‌های دولتی این نسبت یک به ۵ است. با تلاش دانشگاه ازاد در ۷۱ درصد از رشته‌های محل‌های ‌ارشد و ۵۱ درصد از رشته‌محل‌های دکتری بومی‌گزینی اجرا شده است.

برنامه بومی گزینی یک حرکت علمی و فرهنگی است که در مستحکم کردن بنیان خانواده‌ و کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی کمک شایانی کرده و باید این مسیر را با سرعت بیشتر جلو برد.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه