کد خبر: 18885

تاریخ بروزرسانی : 1396/09/01

آیندۀ شغلی و بازار کار عمران سازه

Rating: 5.0. From 4 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

یکی از مهمترین گرایش‌های مهندسی عمران که اکثر زمینه‌های کاری عمرانی را پوشش می‌دهد، گرایش سازه است. به‌طور کلی مهندسی سازه

در ارتباط با طراحی وآنالیز سازه‌های مختلف مانند ساختمان‌های بلند و کوتاهِ پیچیده، پل‌های بزرگ، تونل‌ها، تأسیسات نفتی، سازه‌های آبی و سدها، سازه‌های صنعتی و نظایر آنها می‌باشد و محور اصلی مباحث تشکیل دهندۀ آن، محاسبه تنش‌ها و نیروهای فعال در سازه‌هاست.

هدف این دوره، آموزش افرادی است که دارای توانایی‌های لازم جهت طراحی و نظارت بر اجرای پروژه‌های تخصصی در زمینه مهندسی سازه گردند.

آیندۀ شغلی و بازار کار عمران سازه

برای فارغ‌التحصیلان  مهندسی سازه امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری آزاد و سراسری در اکثر دانشگاههای کشور وجود داشته (برای دیدن سرفصل های آزمون دکتری عمران سازه کلیک کنید )

 گرفتن بورس برای ادامه تحصیل در دانشگاههای معتبر خارج از کشور نیز به راحتی در این رشته امکان‌پذیر می‌باشد. فارغ التحصیلان این گرایش پس از پایان دوره دکتری تخصصی می‌توانند در دانشگاه‌ها و سایر مراکز علمی و پژوهشی بعنوان هیئت علمی مشغول به کار و تدریس شوند.

از جنبه آینده شغلی می‌توان گفت که تقریباً تمام شرکت‌های مشاور در زمینه مهندسی عمران نیازمند به کارشناس ارشد سازه هستند و فارغ التحصیلان گرایش سازه می‌توانند در شرکت‌های مشاور و یا دفاتر فنی شرکتهای پیمانکاری جذب شوند. همچنین یک مهندس سازه امکان انجام فعالیت به صورت انفرادی در قالب کارهای محاسبه و نظارت را نیز دارد و حتی اگر قصد کار اجرایی داشته باشد، می‌تواند در کارگاه های شرکتهای پیمانکاری نیز به کار بپردازد.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 4 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه