کد خبر: 15113

تاریخ بروزرسانی : 1396/06/29

اولویت اصلی وزارت علوم تقویت بین المللی سازی آموزش عالی است

No votes yet. Please wait… قائم مقام وزیر علوم اعلام کرد : تقویت رویکرد بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی از اولویت‌های اصلی وزارت علوم است تا از طریق دیپلماسی علم و فناوری اثرگذاری خود را در منطقه ارتقا دهیم. با اینکار می‌توانیم جایگاه خود را به عنوان کانون اصلی علم و فناوری در […]

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

قائم مقام وزیر علوم اعلام کرد : تقویت رویکرد بین‌المللی سازی دانشگاه‌ها و نظام آموزش عالی از اولویت‌های اصلی وزارت علوم است تا از طریق دیپلماسی علم و فناوری اثرگذاری خود را در منطقه ارتقا دهیم. با اینکار می‌توانیم جایگاه خود را به عنوان کانون اصلی علم و فناوری در جهان اسلام تثبیت کنیم.

وی ادامه داد : دانشگاه‌ها باید کارکرد جدیدی داشته باشند یعنی دانشگاه‌ باید ارگانیک و در خدمت صنعت و جامعه باشد.

یکی از مشکلات ارتباط دانشگاه و صنعت دوگانگی ساختاری است این دوگانگی بین بخش صنعت و آموزش عالی کشور نهادینه شده و به همین دلیل کارگزاران امکان غلبه بر آن را ندارند. ولی از طریق دولت می‌توان دوگانگی‌های ساختاری را از بین برد.

در این ساختار دوگانه، وزارت علوم و دانشگاه‌های کشور مانند ساختاری مجزا از بقیه ساختارهای اجرایی – اقتصادی تعریف شده اند  به همین علت نیازمند بازنگری این ساختار و ارتباط میان ساختارهای اقتصادی در دانشگاه‌ها هستیم.

امیدوار هستیم دوگانگی ساختاری که در درون جامعه بین حوزه بهره‌بردار از علم وجود دارد و همچنین دوگانگی که با پیکره جهانی،‌ تولید، توزیع و مصرف دانش داریم را باید در ساختار آموزش عالی با همفکری برطرف نماییم.

www.phdphd.org

 

 

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
حتماً بخوانید   مبالغ مصوب وام شهریه دانشجویان اعلام شد
ارسال دیدگاه

شما باید وارد سایت شوید تا بتوانید نظر دهید.