کد خبر: 15371

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/04

ابلاغ شیوه نامه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد

No votes yet.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

رئیس دانشگاه آزاد شیوه‌نامه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد را با هدف افزایش کیفیت دوره های آموزش عالی ابلاغ گردید.

هدف از این شیوه‌نامه دکتری تخصصی دانشگاه آزاد که در ۳۲ ماده و ۳۳ تبصره بعد از تصویب در هیات رئیسه دانشگاه، ابلاغ گردید، مشخص کردن چارچوبی برای اجرای صحیح مقطع دکتری تخصصی در کلیه واحدهای دانشگاه آزاد است.

طبق این شیوه نامه شورای عالی برنامه‌ریزی آموزشی دانشگاه آزاد همراه  با متولیان و برنامه‌ریزان حوزه آموزش عالی کشور بازبینی آیین‌نامه ها، ضوابط و مقررات آموزشی را جزو اولویت های کاری خود قرار داده است.

برای دستیابی به این هدف شیوه‌نامه آموزشی – پژوهشی مقطع دکتری تخصصی با همکاری واحدها و مراکز دانشگاه آزاد ، بهره گیری از نظرات متخصصان و کارشناسان بخش آموزش و با رعایت ضوابط کلی آیین‌نامه دکتری مصوب وزارت علوم تهیه و تدوین گردیده است.

این شیوه نامه شامل : شرایط و ضوابط پذیرش دانشجو (شرایط عمومی و اختصاصی )، مشخصات استاد / اساتید راهنما و مشاور، ضوابط و مقررات آموزشی، ضوابط و مقررات پژوهشی و ضوابط و مقررات نظارت بر شیوه‌نامه  می باشد.

علاوه بر این شیوه‌نامه شامل اصول کلی و ضوابط اصلی دوره دکتری تخصصی غیرپزشکی است و مشمول دوره های دکتری عمومی، دوره تخصصی گروه پزشکی، دکتری حرفه‌ای و دستیاری دامپزشکی نمیگردد.

کلیه واحدهای دانشگاهی باید دستورالعمل های اجرایی را به گونه‌ای تدوین کنند که علاوه بر تحقق اصول کلی شیوه‌نامه، شروطی مخالف با شیوه‌نامه برای دانش‌آموختگان ایجاد نگردد.

مسئولیت اجرای مفاد این شیوه‌نامه به عهده واحدهای دانشگاهی بوده و نظارت بر حسن اجرا و تفسیر مفاد آن، برعهده معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه است.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
No votes yet.
Please wait...
ارسال دیدگاه