کد خبر: 16260

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/24

بازارکار و آینده شغلی رشته آب و هواشناسی

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

 

آب و هوا شناسی علمی است که محیط طبیعی و تاثیر عوامل و عناصر محیطی بر زندگی و فعالیت  انسان را مطالعه می کند.

رشته آب و هواشناسی فرآیندهای حاکم در داخل جو ازجمله انرژی و توزیع آن در سطح سیاره زمین، حرکات جو و قانونمندی های حاکم بر این حرکات و تاثیر این فعالیت ها بر روی زیست و فعالیت انسان ها، جانداران و محیط بی جان سیاره زمین را مطالعه می کند.

این گرایش بیشتر مسائل آب و هوا و تاثیر عناصر و عوالم اقلیمی در فعالیت انسان و مسائل بهره برداری از زمین مثل کشاورزی مطرح میشود.

 

آینده شغلی، فرصت های استخدامی و بازارکار آب و هواشناسی

حوزه کاری دانش آموختگان رشته آب و هواشناسی بسیار گسترده، عملیاتی و مهندسی شده است. با توجه به نقش آب و هوا در فعالیتهای یک جامعه، دانشجویان این رشته تحصیلی پس از کسب علم در این زمینه می توانند در زمینه پیش بینی های کوتاه مدت و بلند مدت هوا و اقلیم ، مدلسازی و شناسایی و پیش بینی برخی مخاطرات جوی مانند سیل،یخبندانهای فراگیر، امواج گرما و سرما و اقدام به مدیریت بحران و مدیریت ریسک، پدافند غیر عامل جهت جلوگیری و کاهش خطرات ناشی از بلایای طبیعی، کارگروههای کارشناسی مرتبط با مدیریت شهری در استانداری ها، مسایل و مشکلات مرتبط با چالش تغییر اقلیم و آسیبهای آن، مهندسی و مدیریت محیط زیست، مدیریت مناطق خشک ، آبخیزداری و مسایل مربوط به هیدرولوژی، بکارگیری انرژی های نوین و … با شرکتهای مهندسین مشاور، و استانداری ها و فرمانداری ها وشهرداری ها و وزارتخانه های مرتبط همکاری و  کار و خدمت کنند. (برای اشنایی بیشتر با سرفصل های دکتری رشته آب و هواشناسی کلیک کنید)

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه