کد خبر: 16955

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/09

اخطار ایرانداک درباره سوء استفاده از پایان نامه های دانشجویی

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری
تعریفی از ایرانداک

«پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران» (ایرانداک) بر پایه گاه‌شمار و همچنین نخستین سند در این زمینه، در یکم مهر ماه سال ۱۳۴۷ با نام فارسی «مرکز اسناد ایران» در برابر نام انگلیسی «Iranian Documentation Center» پایه‌گذاری شد و پیش از نام کنونی، با نام‌ «مرکز مدارک علمی ایران» در سال ۱۳۵۰، «مرکز اطلاعات و مدارک علمی ایران» در سال ۱۳۷۰، و «پژوهشگاه اطلاعات و مدارک علمی ایران» در سال ۱۳۸۴ نیز خوانده شد.

هشدار ایرانداک

ایرانداک (جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره تاریخچه ای از ایرانداککلیک کنید) پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران نسبت به سوء استفاده برخی کافی نت ها و مراکز خدمات اینترنتی از فایل های تمام متن پایان نامه های دانشجویی، هشدار داد.

به گزارش معان پژوهشی phdphd به نقل از پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران ، شماری از دانشجویان و دانش‌آموختگان برای ثبت پورپوزال، رساله و پایان‌نامه در این سامانه، به مراکزی بیرون از موسسه‌ها مانند کافی‌نت ها و خدمات اینترنت و… مراجعه می‌کنند و فایل تمام‌متن «word» و «pdf» مدارک خود را در اختیار این دفاتر خدماتی می‌گذارند.

برخی از این مراکز بدون اطلاع و اجازه دانشجویان و دانش‌آموختگان، نسخه‌ای از این فایل‌ها را نزد خود نگه می‌دارند و وارد بازار غیرمجاز خرید و فروش پایان‌نامه و رساله می‌کنند.این اتفاق در زمان‌های دیگر مانند پرینت و صحافی هم می‌تواند رخ دهد.

ایرانداک از دانشجویان و دانش‌آموختگان خواست که فایل‌های تمام‌متن مدارک خود را به‌هیچ‌روی در اختیار چنین مراکزی نگذارند تا از مخاطرات و سوءاستفاده‌های بعدی پیش‌گیری شود.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه