کد خبر: 18178

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/22

جزئیات انواع بورسیه تحصیلی

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

گرنت

گرنت کمک هزینه تحصیلی است که دانشجو با این کمک هزینه فقط ملزم به درس خواندن می باشد و تعهدی برای دانشجو ایجاد نمیکند .(برای اطلاعات تکمیلی میتوانید گرنت پژوهی (GRANT)چیست؟ را کلیک و مطالعه کنید)

بورسیه تحصیلی

بورسیه تحصیلی به دانشجویان ممتاز تعلق میگیرد. بورسیه تحصیلی به عنوان کمک هزینه تحصیلی به دانشجو تعلق می گیرد و باعث رشد دانشجو میگردد. در این نوع از بورسیه بخش یا کل شهریه دانشجو پرداخت میگردد.

دستیار تحصیلات تکمیلی

این نوع به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری تعلق میگیرد. شامل دستیار تحقیقات ، دستیار استاد و دستیار اداری اجرایی می باشد . حقوق دریافتی در این نوع بین 10 تا 22 هزار دلار در سال می باشد .

دستیار استاد

این کمک هزینه از طریق مدیرگروه و یا اساتید دانشگاه ها ارائه میشود . این کمک هزینه از منابع مالی خارج از دانشگاه از سازمان ها و شرکت ها بابت انجام پروژه تحقیقاتی تامین میشود .

دستیار تحقیقات

کمک هزینه های این نوع را می توانید از اساتید در رشته خود دریافت نموده و الزاما فقط از طریق استاد راهنما ارائه نمی شود. حوزه فعالیت توسط استاد راهنما مشخص می شود .

کارآموزی

کاراموزی در حین تحصیل اتفاق می افتد و به عنوان یک کار نیمه وقت برای دانشجو در نظر گرفته میشود . این نوع برای افزایش مهارت دانشجو می باشد . علاوه بر درامد به عنوان سابقه کار در نظر گرفته میشود .

فرصت های مطالعاتی

برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری رخ میدهد و راهی برای تقویت علمی دانشجویان می باشد.(برای تکمیل اطلاعات خود میتوانید افزایش فرصت های مطالعاتی در دوره دکتری را کلیک کنید)

 www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه