کد خبر: 16302

تاریخ بروزرسانی : 1396/07/26

نکات کلیدی برای مطالعه منابع آزمون دکتری 97

Rating: 4.6. From 5 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

تعادل در برنامه ریزی

مهم ترین کار در زمان مطالعه منابع ازمون دکتری (برای اطلاعات تکمیلی بهترین زمانبندی برای مطالعه منابع ازمون دکترا کلیک کنید) این است که باید توجه نمود که ایا برنامه ریزی درست انجام شده و با توجه به نیاز های شما طراحی شده است یا خیر.یک برنامه ریزی نادرست باعث اتلاف وقت شما در مطالعه ازمون دکتری می گردد اما برنامه صحیح و اصولی باعث موفقیت شما میگردد.

محور اصلی برنامه ریزی باید بر اساس  شرایط کاری و زندگی شما طراحی گردد زیرا شما باید بتوانید این برنامه ریزی را اجرا کنید. نقاط ضعف و قوت خود را مشخص کنید و در برنامه ریزی اجرا نمایید.تمامی دروس را در برنامه ریزی خود قرار دهید و دروس را بر حسب اهمیت طبقه بندی کنید. کل ساعت های مطالعه خود را برای ازمون دکتری به کلیه دروس اختصاص دهید این روش مطالعه را روش بقچه ای می نامند.

ایجاد تعادل در مطالعه دروس عمومی و تخصصی

یکی از نکات مهم در مطالعه منابع ازمون دکترا تعادل در مطالعه است. این یعنی نباید دروسی را که علاقه داریم بیشتر و دروس دیگر را کمتر مطالعه کنیم. این یکی از عادات غلط مطالعه می باشد. کسانی در ازمون دکتری موفق خواهند شد که تعادل در خواندن همه دروس داشته باشند و تا حد ممکن از همه دروس مطالعه کنند.

برای ایجاد این تعادل اول باید برنامه ریزی با توجه به شرایط کاری و زندگی داشت و دوم زمان مطالعه دروس عمومی و تخصصی (برای دریافت سرفصلهای آزمون دکتری97 کلیک کنید) تعادل برقرار نمود.

اقدام بعدی مطالعه تستی و تشریحی منابع دکتری است برای ان کار 6 ماه قبل از ازمون هشتاد درصد وقت خود را صرف مطالعه دروس به صورت تشریحی و بیست در صد به صورت تستی مطالعه کنند اما در یک ماه اخر  داوطلبان باید هشتاد درصد برای دروس تستی و بیست درصد برای دروس به صورت تشریحی وقت بگذارند.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 4.6. From 5 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه