کد خبر: 8620

تاریخ بروزرسانی : 1396/09/20

روش های مطالعه موثر برای کنکور دکتری

Rating: 5.0. From 3 votes.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

شما هم قطعا به عنوان داوطلب مصمم آزمون دکتری میخواهید از سد کنکور دکتری عبور کنید ، پس باید روش های  کنکوری درس  خواندن را یاد بگیرید.

روش های مطالعه موثر برای کنکور دکتری

۱-خواندن بدون نوشتن:

 این روش، روشی نادرست برای مطالعه منابع کنکور دکتری است(سرفصلهای آزمون دکتری97). مطالعه بایست بصورت فرآیندی و فعال و پویا باشد وبرای نیل به این هدف باید از تمام حواس خود برای درک صحیح مطالب استفاده کرد. باید با چشمان خود مطالب را خواند، باید در زمان مورد نیاز مطالب را بلند بلند ادا کرد و نکات مهم را یادداشت کرد تا هم با مطالب مورد مطالعه درگیر شده و حضوری فعال و همه جانبه در یادگیری داشت و هم در هنگام مورد نیاز ، خصوصا” قبل از آزمون دکتری ، بتوان از روی نوشته ها مرور کرد و خیلی سریع مطالب مهم را مجددا” به خاطر سپرد .

۲- خط کشیدن زیر نکات مهم :

این روش شاید نسبت به روش قبلی بهتر است ولی روش کاملی برای مطالعه منابع کنکور دکتری نیست چرا که در این روش بعضی از افراد بجای آنکه تمرکز و توجه بر روی یادگیری و درک مطالب داشته باشند ذهنشان معطوف به خط کشیدن زیر نکات مهم می گردد.

۳- حاشیه نویسی :

این روش نسبت به دو روش قبلی بهتر است ولی بازهم روشی کامل برای درک عمیق مطالب و خواندن کتب درسی نیست ولی می تواند برای یادگیری مطالبی که از اهمیتی چندان برخوردار نیستند مورد استفاده قرار گیرد(عادت های نادرست مطالعه برای آزمون دکتری)

۴- خلاصه نویسی : 

در این روش شما مطالب را میخوانید و آنچه را که درک کرده اید بصورت خلاصه بروی دفتری یادداشت می کنید که این روش برای مطالعه مناسب است و از روشهای قبلی بهتر می باشد چرا که در این روش ابتدا مطالب را درک کرده سپس آنها را یادداشت می کنید اما بازهم بهترین روش برای خواندن نیست .

۵- نوت  برداری :

کلید برداری روشی بسیار مناسب برای خواندن و نوشتن نکات مهم است . در این روش شما بعد از درک مطالب ، بصورت کلیدی نکات مهم را یادداشت می کنید و در واقع کلمه کلیدی کوتاهترین، راحتترین ،بهترین وپرمعنی ترین کلمه ای است که با دیدن آن، مفهوم جمله تداعی شده و به خاطر آورده می شود (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بهترین روش های مطالعه کنکور دکتری کلیک کنید)

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری

Rating: 5.0. From 3 votes.
Please wait...
ارسال دیدگاه