کد خبر: 16267

تاریخ بروزرسانی : 1396/08/03

نکات مهم در ارسال مقاله به مجلات بین المللی و ISI

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

در ابتدا تعریفی مختصر در مورد مقاله و ژورنال های بین المللی خواهیم داشت و سپس نکات کلیدی در زمان ارسال مقاله به ژورنال های بین المللی و ISI بررسی میشود.

مقاله به نوشته ای گفته میشود که  هدف از نوشتن آن  بررسی مسائل علمی، ادبی، اجتماعی، اخلاقی و غیره باشد که نویسنده با تحقیق در این زمینه موضوع را به اثبات می رساند یا ان را نفی میکند.(جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این بخش مقاله چیست؟ را کلیک کنید)

برای انتخاب مجلات در لیست ژورنال های ISI باید یکسری مراحل جهت ارزیابی طی شود. این مراحل شامل بررسی و رعايت استانداردهاي بانک اطلاعاتي ISI ، کميته علمي منتخب مجله، تنوع بين المللي مقالات چاپ شده در آن، نشر به موقع مجله و جايگاه نشرآن مي باشد.

از موارد دیگر برای ارزیابی میتوان به این مورد نیز اشاره کرد که عنوان مقالات، چکيده و کلمات کليدي بايد به زبان انگليسي باشد همچنین منابع نيز به زبان انگليسي نوشته شوند.

ضريب تاثير يا درجه تاثير هر سال توسط ارجاعات به هر يک از مجلات علمي محاسبه میگردد و نتیجه ان در گزارشات ارجاع مجله یا همان JCR  منتشر میگردد.

ISI  یکی از موسسات معتبر جهانی است (برای اطلاعات بیشتر پایگاه ISI Web of Knowledge را کلیک نمایید) که به دلیل داشتن استانداردهای بالای علمی و ارزیابی در رتبه اول جهانی قرار دارد.       

سابمیت (Submit) :

ارسال کردن مقاله و ثبت ان در یک مجله را سابمیت مینامند. سابمیت فقط جنبه ارائه مقاله در ژورنال را دارد و امتیاز علمی نداشته و در رزومه محاسبه نمی گردد.

منیو اسکریپت (manuscript) :

معنی لغوی ان دست نویس است این در واقع مقاله ای است که برای مجله ارسال شده است ولی هنوز کار چاپ ان انجام نشده است.

آندر ریویوو (Under Review) :

یعنی مقاله در شرایط داوری است و باید منتظر نتیجه باشید.

اکسپت (Accept) :

یعنی مقاله شما در مجله برای چاپ پذیرفته شده است.

ریجکت (Reject) :

یعنی مقاله شما رد شده است.

تمپلیت (Template) :

به معنی الگوی نوشتن یک مقاله علمی

ریوایز (Revise) :

یعنی مقاله شما از نظر داوران بررسی شده و نیاز به یک سری اصلاحات دارد.

www.phdphd.org

ویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه