کد خبر: 8962

تاریخ بروزرسانی : 1396/06/08

سوالات انحرافی در مصاحبه شغلی !

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
کانال تلگرام آزمون دکتری

1- هیچ کس کامل نیست. همه افراد نقاط ضعفی داشته و نیاز به پیشرفت دارند، ولیکن اگر نشان دهید که همیشه سعی در بهتر کردن نقاط ضعف خود داشته اید، در چشم طرف مقابل فردی پرتوان و مسئول پیشرفت حرفه ای خود جلوه می کنید.
در مصاحبه های شغلی اکثرا با این سوال مواجه شدید که میپرسند (بزرگترین نقطه ضعف شما چیست ) ؟
شخصی که از کمبودهای خود آگاه است – به شرط یادگیرنده بودن – قادر به برنامه ریزی برای ارتقا یا رفع آنها را نیز خواهد داشت. دومین دلیل این است که میخواهد بداند آیا نقطه ضعف یا کمبود شما در لیست “نباید”های محیط کارش قرار دارد یا خیر. و آخر اینکه پاسخ صحیح به این پرسش می تواند بیانگر میزان صداقت افراد نیز باشد.
عیبی را انتخاب کنید که بتوان به مثبت ترین روش ممکن آنرا بیان کرد. آیا شما فردی عصبی و سرسخت هستید؟ یا اینکه هرگز نمی توانید کاری را به کسی دیگری بسپارید؟ به جای این کلمات، از کلمات مثبت تر استفاده کنید .
2-این سوال که اگر قبلا در جایی مشغول به کار بوده اید و برای مصاحبه شغل دیگری رفته اید این سوال که چرا از جای قبلی با سابقه کار ترک کار داشتید و به دنبال کار جدید هستید : گاهی عدم توافق ، تعدیل نیرو به دلیل مشکلات اقتصادی،مشکلات کاری و استرس های بیش از اندازه و …. و ….. می تواند عوامل مشکل ساز برای جدایی یا ترک کار سایق باشد ، آزمون مصاحبه شغلی باشد.
www.phdphd.org 

ویژه داوطلبان آزمون دکتریویژه داوطلبان آزمون دکتری
Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...
ارسال دیدگاه